Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 listopada 2021 napisz DONOS@
Tenis ziemny: Trzecie liceum w Łomży wychowuje tenisowe nadzieje

Rakiety w rękach naszej młodzieży

Emilla Brzóska jest jedną z najbardziej utalentowanych łomżyńskich tenisistek ziemnych. Kolejne sukcesy odnoszą zawodnicy UKS-u Return działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.

Emilia Brzóska i Aleksandra Durzyńska coraz częściej stają na podium ogólnopolskich zawodów w tenisie ziemnym. Emilka ma już na swoim koncie zwycięstw w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek. Natomiast Aleksandra w ostatnim swoim starcie zajęła trzecie miejsce w rozegranym w HaliFan Tenis w Białymstoku turnieju młodzików.

- Ostatnie sukcesy dziewcząt cieszą - twierdzi Tomasz Waldziński, trener UKS Return. - Zarówno Emilka, jak i Ola chcą i lubią grać w tenisa. Widać u nich taką niesamowitą wolę walki i chęć rywalizacji. A najważniejsze jest to, że są bardzo systematyczne i wytrwale w treningu - dodaje szkoleniowiec.

Jak przyznaje Waldziński, głównym problemem jego podopiecznych jest... trening na parkiecie.

- Trenujemy w sali gimnastycznej - ze smutkiem przyznaje Waldziński. - A turnieje rozgrywamy przede wszystkim na ziemi i z tego powodu dziewczęta często nie mogą przyzwyczaić się do nawierzchni.

Rosną następcy Zalewskiego
Brzóska i Durzyńska są zawodniczkami Uczniowskiego Klubu Sportowego Return. Jego najbardziej znanym wychowankiem jest Sebastian Zalewski, który obecnie trenuje w warszawskim klubie Mera. Jednak znaleźli się już jego godni następcy. Oprócz dziewcząt, na kortach coraz lepsze występy notuje Rafał Paliński, który obecnie zajmuje 111. miejsce w rankingu PZT.

- Dotychczas nie dostrzegaliśmy jego talentu - przyznaje otwarcie Waldziński. - Ale solidny i ciężki trening sprawił, że z każdym pojedynkiem Rafał pokazuje coraz lepszy tenis i myślę, że niedługo będzie odnosić sukcesy.

Ze szkoły do klubu
Paliński, podobnie jak Zalewski, jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. W szkole, jako jedynej w województwie, działa klasa o profilu tenisa ziemnego.

- Do klasy może przyjść każdy, kto tylko ma ochotę uprawiać tenis - przyznaje Waldziński. - Najzdolniejsi mają szansę przejść do klubu i tam podnosić swoje umiejętności.

W szkole prowadzone są także dodatkowe zajęcia z tenisa ziemnego, na które mogą przychodzić uczniowie nie tylko z liceum.

Jeden z trzech
UKS Return jest jednym z trzech klubów, które stanowią trzon powstałego niedawno Podlaskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Ziemnego. Klub dwa lata temu założyła grupka zapaleńców i od początku działa on przy III LO. Za swój cel jego członkowie postawili popularyzację tenisa ziemnego.

- Tenis przez wiele osób uważany jest za sport elitarny - twierdzi Waldziński, trener i jeden z założycieli klubu. - Chcemy przekonać ludzi, że w tenisa może grać każdy, jest on wspaniałą formą spędzania wolnego czasu.

Obecnie w klubie trenuje 40 osób, z czego osiem występuje w zwodach organizowanych przez Polski Związek Tenisa. Pozostali startują w amatorskich turniejach organizowanych na terenie województwa.

Paweł Lisiecki
Gazeta Współczesna
Tomasz Waldziński
pon, 11 grudnia 2006 00:00
Data ostatniej edycji: nie, 06 maja 2007 14:23:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę