Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Tenisowy Turniej Klasyfikacyjny w Łomży

W sobotę i niedzielę na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży zostanie rozegrany wojewódzki turniej klasyfikacyjny w tenisie. Wśród faworytów wymieniany jest zawodnik miejscowego klubu Return Sebastian Zalewski.

W ubiegłym tygodniu w turnieju w Białymstoku Zalewski przegrał w finale z Piotrem Dzilkiewiczem (Stanley Białystok) 1:6, 3:6. Po tym spotkaniu łomżanin nie krył swojego niezadowolenia: - Cieszę się z wejścia do finału, ale liczyłem na więcej - przyznał. - Niedawno wygrałem sparing z Piotrkiem. Widać było, że Dziku chciał się zrewanżować i podszedł niezwykle skoncentrowany do tego spotkania.

Zastrzeżeń co do gry swojego podopiecznego nie krył jego trener Tomasz Waldziński: - Sebastian zagrał źle taktycznie. Obydwaj zawodnicy grali bardzo widowiskowo, ale Sebastian miał problemy z serwisem. Przyznam szczerze, że liczyłem na więcej. Ale trzeba także pochwalić go za ambicje.

Już w ten weekend będzie okazja do rewanżu. Co prawda turniej ma najniższą, piątą rangę PZT, ale oprócz Zalewskiego oraz Dzikiewicza wystartują też inni tenisiści z pierwszej setki krajowego rankingu. Wśród nich będzie aktualny mistrz woj. warmińsko-mazowieckiego Mikołaj Borkowski (Absolwent Olsztyn, 91. pozycja w rankingu PZT) oraz białostoczanin Tomasz Kondej (Mera Warszawa, 76. PZT).

- Po raz pierwszy organizujemy w Łomży turniej klasyfikacyjny - mówi Tomasz Poreda, prezes UKS-u Return. - Chcemy pokazać mieszkańcom miasta tenis na wysokim poziomie i przez to zachęcić ich do uprawiania tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu.

Zawodnicy walczyć będą nie tylko o punkty w rankingu, ale także o nagrody pieniężne. Na zwycięzcę czeka 1000 zł.

Paweł Lisiecki
Tomasz Waldziński
wt, 30 sierpnia 2005 00:00
Data ostatniej edycji: nie, 06 maja 2007 14:28:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę