Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Polskiego Związku Tenisowego

Sebastian Zalewski z klubu Return Łomża zwyciężył w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w tenisie mężczyzn. Po zaciętym boju w pojedynku finałowym łomżanin pokonał w dwóch setach Piotra Dzikiewicza ze Stanleya Białystok.

W niedzielne popołudnie w finale turnieju spotkali się Dzikiewicz z Zalewskim. Dla tego drugiego miała to być okazja do rewanżu po przegranej w ubiegły weekend w podobnym turnieju w Białymstoku.

Niespodziewanie pojedynek finałowy przyniósł zgromadzonej publiczności sporą dawkę emocji. Zawodnicy nie szczędzili sił i stworzyli na korcie wspaniałe widowisko obfitujące w długie wymiany i efektownie kończone akcje. W pierwszym secie przewagę uzyskał Zalewski, który prowadził 4:1, wygrywając cały mecz do 4.

Drugi set rozgrywany był przez dwa dni. Z powodu zapadających ciemności mecz został przerwany przy stanie 5:5 i przeniesiony na poniedziałek. Do tego stanu na korcie trwał zażarty bój i żaden z zawodników nie mógł uzyskać przewagi. W poniedziałek więcej zimnej krwi zachował Zalewski, który po tie-breaku wygrał tego seta 7:6. Po wygranej zadowolenia nie krył zwycięzca turnieju - Zalewski, który oprócz 1000 zł nagrody może dodać również do swojego konta 24 punkty w rankingu Polskiego Związku Tenisowego.

- Jestem bardzo zadowolony z tego startu - powiedział po dekoracji Zalewski. - Grało mi się dobrze, chociaż w niedzielę zaczęły mnie już łapać skurcze i całe szczęście, że mecz kończyliśmy w poniedziałek. Inaczej mogłoby być różnie.

Paweł Lisiecki
Gazeta Wspóółczesna 
Tomasz Waldziński
so, 03 września 2005 00:00
Data ostatniej edycji: nie, 06 maja 2007 14:29:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę