Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Sebastian na podium i na aucie Łomży

Sebastian Zalewski, 13-letni tenisista ziemny z Łomży, zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, rozegranym w Zgierzu.To kolejny prestiżowy sukces chłopca: w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zawodników do lat 12. Dzisiaj Sebastian, od początku trenujący pod kierunkiem Tomasza Waldzińskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej, znajduje się w kadrze Polski młodzików (jest w najlepszej ósemce tenisistów w kraju).


Niestety, po raz ostatni chłopiec wystąpił jako reprezentant Łomży, bowiem miasto nie jest zainteresowane rozwojem jego sportowego talentu. Od nowego roku Sebastian występuje na korcie w barwach klubu KKT Wrocław.

- Wszystko wiąże się przede wszystkim z kosztami uprawiania tej dyscypliny sportu - mówi Janusz Zalewski, ojciec tenisisty. - Każdy wyjazd syna na zawody to wydatek około 700 złotych, nie licząc kosztów treningu, stroju i sprzętu, czyli około 20 tysięcy złotych rocznie. Klub wrocławski będzie finansował starty Sebastiana w mistrzostwach Polski, obozy treningowe i wyjazdy za granicę. To dla syna wielka szansa. Żona i ja wiemy, czym jest sport w jego życiu i dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Poza tym we Wrocławiu ma powstać liceum sportowe, więc to również ważny argument.

Sebastianem zainteresował się także pewien klub z Zabrza. Jak widać, zależy na nim wszystkim, lecz nie Łomży.

Sebastian znakomicie łączy naukę z kortem, który wymaga opuszczania lekcji. Jako wzorowy uczeń ukończył Szkołę Podstawową nr 10, a teraz doskonale radzi sobie jako pierwszoklasista Gimnazjum Publicznego nr 1. Jego ambicja i wola walki, jak powiedział nam trener Sebastiana, mogą imponować każdemu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę