Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wojewódzkie mistrzostwa kobiet w tenisie

Katarzyna Kossowska z KT „Kamila” Suwałki wygrała Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Kobiet w Tenisie. Zawody rozegrano w weekend na kortach UKS „Return” Łomża mieszczącego się przy III LO. Wystąpiło 10 tenisistek, które na co dzień trenują w Klubach w Ełku, Białymstoku, Suwałkach, Ostrowi Mazowieckiej, Lublinie. Dziewczęta reprezentowały wyrównany poziom, a mecze półfinałowe trwały ponad dwie godziny.

od lewej: Joanna Korzeb, Ewa Waldzińska, Monika Chojnowska, Aleksandra Durzyńska.
od lewej: Joanna Korzeb, Ewa Waldzińska, Monika Chojnowska, Aleksandra Durzyńska.

Łomżę dzielnie reprezentowały: Aleksandra Durzyńska, Ewa Waldzińska, Monika Chojnowska, Marta Chojnowska i Milena Rafałowska. Niestety w turnieju nie wystąpiła najwyżej sklasyfikowanej na listach PZT seniorka Emilia Brzóska.
- Emilia nie zagrała z powodu kontuzji. Szkoda, gdyż miała dużą szansę na zdobycie tego mistrzostwa. Uznaliśmy, że zdrowie jest najważniejsze - wypowiada się trener Tomasz Waldziński.

Do finału zakwalifikowała się Aleksandra Durzyńska (UKS "Return" Łomża) oraz Katarzyna Kossowska (KT "Kamila" Suwałki). Niestety nasza Ola musiała uznać wyższość rywalki i tym razem przegrała wynikiem 6/0 6/3.
- Katarzyna zagrała bardzo dobry mecz, a w dodatku jest leworęczna i gra piłkę na dużej rotacji. To zdecydowanie utrudniło mi nawiązanie wyrównanej walki. Poza tym Katarzyna miała więcej szczęścia w losowaniu i nieco łatwiejszą drogę do finału. Ja natomiast dużo energii straciłam w meczu z Ewą Waldzińską, z którą po ponad dwugodzinnej trzysetowej walce wygrałam w taibreaku - stwierdziła Ola.

W grze deblowej w finale spotkały się para: Aleksandra Durzyńska i Monika Chojnowska (obie UKS "Return" Łomża) oraz debel: Joanna Korzeb (Ostrów Mazowiecka)  i Ewa Waldzińska (UKS "Return" Łomża).
I miejsce należało do Joanny Korzeb i Ewy  Waldzińskiej. Wynik finału debla: 6/0 6/3.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę