Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Skrzatek w Tenisie

Maja Makal z TT „Stanley” Białystok wygrała rozgrywane w Łomży Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Skrzatek w Tenisie. Drugie miejsce zajęła Anita Szepelska z klubu UKS „Return” Łomża). Na parkiecie hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rywalizowały dziewczęta z rocznika 2000-2002.

Na zdjęciu: od lewej Natalia Wiktorzak, Anita Szepelska, Maja Makal, Anna Modzelewska, a niżej Aleksandra Czerwińska i Katarzyna Przybyszewska.
Na zdjęciu: od lewej Natalia Wiktorzak, Anita Szepelska, Maja Makal, Anna Modzelewska, a niżej Aleksandra Czerwińska i Katarzyna Przybyszewska.

Turniej rozgrywano w weekend (10-11 grudnia) na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Skrzatek w Tenisie stawiły się dwie czołowe zawodniczki z klubów białostockich - Gabryiela Andrukonis (UKS "Sokół-Asy" Białystok) oraz Maja Makal (TT "Stanley" Białystok) a także sześć tenisistek reprezentujących łomżyński UKS "Return" Łomża.
W pierwszej rundzie turnieju oglądaliśmy pojedynki:
Natalii Wiktorzak (UKS "Return" Łomża) - Gabrielii Andrukonis (UKS "Sokół-Asy" Białystok)- (wynik meczu 6/4 6/4)
Aleksandry Czerwińskiej (UKS "Return" Łomża) - Zuzanny Łempickiej (UKS "Return" Łomża)- (wynik meczu 6/2 6/2)
Mai Makal (TT "Stanley" Białytok)- Anny Modzelewskiej (UKS "Return" Łomża)- ( wynik meczu 6/2 6/2)
Anity Szepelskiej (UKS "Return" Łomża) - Katarzyny Przybyszewskiej (UKS "Return" Łomża)- (wynik meczu 6/2 6/2)
Półfinały:
Maja Makal (TT "Stanley" Białytok)- Aleksandra Czerwińska (UKS "Return" Łomża)- (wynik meczu 6/2 6/2)
Anita Szepelska (UKS "Return" Łomża) - Natalia Wiktorzak (UKS "Return" Łomża)-  (wynik meczu 6/4 6/2)
W finale spotkały sie dwie faworytki turnieju Maja Makal (TT "Stanley" Białytok) oraz Anita Szepelska (UKS "Return" Łomża). Nasza Anita po zaciętej walce wynikiem 6/1 6/3 przegrała mecz zajmując II miejsce i zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyni Województwa Podlaskiego Skrzatek w Tenisie.
W grze deblowej I miejsce zajęła para Maja Makal oraz Anita Szepelska. II miejsce wywalczyła para Anna Modzelewska i Natalia Wiktorzak a na III pozycji uplasowała się para tenisistek Aleksandra Czerwińska oraz Katarzyna Przybyszewska.
- Wynik pojedynku finałowego singla (6/1 6/3) nie jest odzwierciedleniem meczu pomiędzy Anitą a Mają. Większość gemów tego spotkania rozgrywana była na przewagi, szczególnie początek drugiego seta stał na bardzo wysokim poziomie obie dziewczyny grały bardzo agresywnie i dobrze serwowały. Niestety Anita popełniła więcej niewymuszonych błędów i to  przede wszystkim zadecydowało o takim wyniku spotkania. Chciałbym również wyróżnić nasze najmłodsze tenisistki: Olę, Kasię oraz Zuzię, które debiutowały w turnieju wojewódzkim. Zagrały na dobrym poziomie, widziałem że tenis dostarcza im dużo radości, a o to przede wszystkim chodzi – ocenia Tomasz Waldziński.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę