Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Halowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży

Ponad 60 młodych tenisistów z Łomży rywalizowało w Halowych Mistrzostwach Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży. Mistrzostwa przez dwa grudniowe weekendy na hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, a zorganizował je miejscowy UKS „Return” Łomża. - Najmłodsza uczestniczka to uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi zawodnicy to uczniowie klas maturalnych – podaje Tomasz Waldziński.

Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych a drabinki turniejowe zostały tak skonstruowane, aby porażka w pierwszym meczu nie była równoznaczna z odpadnięciem z turnieju. Każdy tenisista rozegrał minimum dwa spotkania meczowe. Dopiero druga przegrana oznaczała pożegnanie się z turniejem.  Najmłodsi zawodnicy rozgrywali mecze super tie- breakiem, natomiast starsi grali pełnego seta. 
W tegorocznych Mistrzostwach rozegrano łącznie 76 spotkań meczowych a miejsca na podium wywalczyli:

KATEGORIA I: dziewczęta i chłopcy młodsi
I MIEJSCE: Piotr Salamoński
II MIEJSCE: Aleksandra Czewrwińska
III MIEJSCE: Katarzyna Przybyszewska

KATEGORIA II: dziewczęta starsze
I MIEJSCE: Anna Opyrchał
II MIEJSCE: Anita Szepelska
III MIEJSCE: Izabela Karwowska

KATEGORIA III: chłopcy młodsi
I MIEJSCE: Daniel Łaski
II MIEJSCE: Bartosz Cyndzas
III MIEJSCE: Mariusz Hołownia
KATEGORIA IV: chłopcy starsi
I MIEJSCE: Adam Karwowski
II MIEJSCE: Konrad Wyszyński
III MIEJSCE: Kacper Zalewski

- Nasz klub jest organizatorem dwóch w ciągu roku podobnych imprez sportowych – mówi Tomasz Waldziński. - Zarówno zimowe jak i letnie mistrzostwa miasta w tenisie cieszą się wysoką frekwencją wśród grających, a w tegorocznym turnieju startujących zawodników było najwięcej. Sądzę, że świadczy to o coraz większej popularności tej dyscypliny sportu  w naszym mieście. Miło jest patrzeć jak  grono sympatyków tenisa w Łomży stale się powiększa i rośnie zainteresowanie ta piękną dyscypliną sportu – dodaje.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę