Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Sukces tenisistów

Pierwsze miejsce w grze deblowej i drugie w singlu zdobyli zawodnicy UKS „Return” Łomża, działającego przy III LO w Łomży, na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów w Tenisie. Turniej odbył się w Białymstoku, a organizatorem zawodów był TT „Stanley” Białystok. Łomżę reprezentowało trzech zawodników: Kacper Zalewski, Adam Karwowski, i Sebastian Miernik.

Kacper Zalewski

W grze singlowej w półfinale Kacper Zalewski po zaciętej walce w trzech setach pokonał Daniela Gallasa (TT „Stanley” Białystok) wynikiem 3/6 6/0 6/1. Natomiast w meczu finałowym 6/2 6/0 uległ Mateuszowi Borkowskiemu (KT „Okuła” Białystok). W rewanżu za grę singlową Kacper wspólnie z Adamem Karwowskim w finale debla pokonali parę Mateusz Borkowski/ Daniel Gallas 6/1 7/6(4).
- Turniej był dobrze przygotowany, wszystko przebiegało sprawnie. Zawodnicy z Białegostoku mieli o tyle łatwiej, że grali cały zimowy sezon na kortach ziemnych. Jestem zadowolony z całego turnieju i swojej gry. Finał debla był świetny w naszym wykonaniu. Wszystko nam wchodziło, dużo kończących  piłek, a przede wszystkim skuteczna gra na siatce Adama Karwowskiego - mówił Kacper Zalewski.