Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Obóz w Koźle

W tym roku zawodnicy UKS "Return" Łomża spotkali się na dziesięciodniowym obozie tenisowym w Ośrodku sportowo-rekreacyjnym "Kozioł" w Koźle k/o Kolna.

Uczestnikami obozu byli tenisiści uprawiający tenis w formie rekreacji, jak również zawodnicy odnoszący sukcesy na turniejach ogólnopolskich. Przedział wiekowy uczestników wahał się od 7 do 18 lat. 
- Obóz dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych atrakcji. Mimo wysiłku włożonego w rozwijanie się w aspekcie tenisowym oraz ogólnorozwojowym był czas na dobrą zabawę. Jeśli chodzi o sportową część obozu czas został mądrze spożytkowany- ciężkie pod względem fizycznym treningi tenisa były przeplatane z lżejszymi treningami ogólnorozwojowymi i zajęciami z fizjoterapeutą. Wysiłek fizyczny wkładany podczas zajęć można porównać do interwałów. Jest to idealny sposób poprawienia wydolności fizycznej tenisisty. Nie możliwe byłoby dla organizmu ciągłe wysokie obciążenie treningiem, gdyż przy  takiej ilości godzin sportowych organizm najprawdopodobniej by nie wytrzymał, a zaangażowanie uczestników spadłoby- twierdzi uczestnik obozu Kacper Zalewski. 
- Przeprowadzono liczne testy sprawności ogólnej i specjalnej tenisistów, podobnie jak w roku ubiegłym. Tym razem wyniki zostaną poddane analizie, a z wynikami testów zapozna nas trener Tomasz Waldziński. Sądzę że wyniki testów wykażą uwarunkowania i powiązania między sprawnością, zaangażowaniem, wiekiem oraz talentem, a ogólnym obrazem gry danej osoby - kontynuuje Kacper. 
W czasie wolnym tenisiści integrowali się ze sobą. Zorganizowano: grill połączony z dyskoteką, ekstremalny zjazd na tyrolce, podchody oraz nocne biegi harcerskie „Świetliki”.
- Ponadto mieliśmy okazję spróbować swoich sił w innej grze sportowej- rozegraliśmy mecz piłki nożnej z miejscową młodzieżą z Kozła (niestety udało nam się strzelić tylko bramkę samobójczą).
Jeździliśmy na częste wycieczki rowerowe do lasu, oraz poznawaliśmy technikę spaceru z kijami czyli nordic walking, ponadto wzmacnialiśmy nasz gorset mięśniowy odbywając zajęcia na karimatach. Rozegrany został również Turniej Jednej Piłki, w którym zwyciężył Daniel Łaski. 
Pieczę nad całym obozem sprawował trener Tomasz Waldziński. W skład kadry kształcącej nasze umiejętności fizyczne wchodzili: Małgorzata Kowalska- instruktor tenisa, Aleksandra Durzyńska- instruktor PTR, studentka wychowania fizycznego na AWF w Gdańsku, Jolanta Lul- fizjoterapeuta, Rafał Paliński- instruktor tenisa, Nikodem Opyrchał-  instruktor tenisa, Karol Bikowski- nauczyciel wychowania fizycznego, komendant hufca ZHP w Kolnie.
Autor tekstu: Kacper Zalewski, uczestnik obozu, uczeń I LO w Łomży

Cały obóz zakończył Turniej Tenisa, rozgrywany w kategoriach wiekowych.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: 
I kategoria: TALENTIADA TENISOWA
I MIEJSCE- Zosia Głasek
II MIEJSCE-Konrad Boryszewski oraz Adam Chojnowski
III MIEJSCE- Maciej Obrębski
IV MIEJSCE- Mateusz Dmochowski
V MIEJSCE- Hubert Obrębski
II kategoria: dzieci w wieku 8-11 lat
I MIEJSCE- Aleksander Modzelewski
II MIEJSCE-Zuzanna Łempicka
III MIEJSCE- Piotr Salomoński
III kategoria: dzieci i młodzież w wieku powyżej 11 lat
I MIEJSCE- Dawid Plona
II MIEJSCE-Daniel Łaski
III MIEJSCE- Anna Modzelewska
IV kategoria: turniej w grupach: chłopcy starsi
I MIEJSCE- Kacper Zalewski
II MIEJSCE- Michał Warnajtys
III MIEJSCE- Jakub Frydrych

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę