Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

„Nadzieja Cup” 2013

Dariusz Lipka z SKT Sopot, numer 12 w rankingu Polskiego Związku Tenisa wygrał IX edycję rozgrywanego w Łomży Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Mężczyzn w Tenisie „Nadzieja Cup”. W finale wynikiem 2/6 6/1 7/5 pokonał Mikołaj Szmyrgała (SKT Centrum Bydgoszcz), numer 20 na liście PZT. W sumie w turnieju rozgrywanym na kotach III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Senatorskiej w Łomży rywalizowało 29 zawodników z Sopotu, Kołobrzegu, Bydgoszczy, Poznania, Łodzi, Warszawy, Olsztyna oraz Łomży.

Łomżę i UKS „Return” Łomża reprezentowali: Rafał Paliński, Adam Karwowski, Kacper Zalewski, Michał Warnajtys, Krzysztof Bułkowski, Wojciech Bubień, Tomasz Waldziński. Najlepszą formę zaprezentował Rafał Paliński wygrywając pierwszą rundę turnieju z Olivierem Andrzejczukiem (TS Top Spin Kołobrzeg) wynikiem 3/6 6/2 7/5 (10). W turnieju par deblowych Rafał Paliński wspólnie z Adamem Karwowskim rozegrali bardzo zacięty mecz, gdzie niewiele brakowało do zwycięstwa, ale niestety łomżyńska para musiała uznać wyższość rywali Przemysława Zielińskiego oraz Filipa Lamczyka (SKT Centrum Bydgoszcz). Wynik meczu: 7/6 (7) 3/6 10/2.
W IX edycji turnieju nie zabrakło zawodników z pierwszej dziesiątki rankingowej listy Polskiego Związku Tenisa. Najwyżej sklasyfikowany na listach Mężczyzn PZT to Wojciech Lutkowski (KT Legia Warszawa) - aktualny Mistrz Polski do lat 21, numer 5 w rankingu PZT, oraz Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) – numer 10 w rankingu. Obydwaj tenisiści odpadli z turnieju gry pojedynczej w meczach półfinałowych. Natomiast w turnieju deblowym zajęli I miejsce.
W finale turnieju Nadzieja Cup spotkali się Dariusz Lipka (SKT Sopot), numer 12 w rankingu PZT oraz Mikołaj Szmyrgała (SKT Centrum Bydgoszcz), numer 20 na liście PZT. Triumfatorem OTK „Nadzieja Cup” okazał się Dariusz Lipka, wygrywając mecz wynikiem 2/6 6/1 7/5. 
Organizatorem  Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Mężczyzn w Tenisie „Nadzieja Cup” jest Radio Nadzieja wspólnie z UKS „Return” Łomża działającym przy III LO w Łomży. 
- Głównym założeniem imprezy jest popularyzacja tenisa w naszym regionie – mówi Tomasz Waldziński. - Zależało, aby na komunikat turniejowy przesłany do PZT odpowiedziało jak najwięcej zawodników z czołówki rankingu PZT. Wszystkie założone cele po raz kolejny zostały zrealizowane. Miłośnicy tego wspaniałego sportu mogli podziwiać tenisowe pojedynki na bardzo wysokim poziomie, a na niedzielny mecz finałowy przyszło ponad 100 kibiców. Korty III LO tętniły sportową, przyjazną atmosferą, a pogoda jakby na zamówienie!.

Fot. Agnieszka Remiszewska, Tomasz Poreda

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę