czwartek, 08 grudnia 2016 napisz DONOS@

Tenisowy mistrz województwa

Adam Karwowski zawodnik UKS „Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym wygrał Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w Tenisie (chłopcy do lat 18). Turniej rozegrany został w Białymstoku, a organizatorem zawodów był Klub Tenisowy „Stanley”.

na zdjęciu: Adam Karwowski, Tomasz Kondej (prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa) i Bartek Duda

Podczas zawodów Łomżę reprezentowało trzech tenisistów: Michał Warnajtys, Bartek Duda i Adam Karwowski.
Adam Karwowski w pierwszej rundzie ograł Arkadiusza Niewińskiego z TT „Stanley” Białystok, a następnie reprezentującego również ten klub Kubę Chrzanowskiego. W finale turnieju Adam Karwowski spotkał się ze swoim klubowym kolegą Bartkiem Dudą, którego pokonał wynikiem 6/1 6/1. Michał Warnajtys doszedł do półfinałów zajmując ex aequo trzecie miejsce z Kubą Luczaj (TT „Stanley” Białystok).
Natomiast poza granice naszego województwa wyjechały Anita Szepelska i Aleksandra Czerwińska. Anita grała w Warszawie na kortach „Legii”, gdzie wspólnie z Aleksandrą Jeleń (NST Warszawa) zajęła drugie miejsce w grze podwójnej. W singlu Anita w drugiej rundzie po zaciętym trzysetowym pojedynku przegrała z Zuzanną Dziewięcką (NST Warszawa) wynikiem 6/1 4/6 3/10
Z kolei Ola zagrała turniej w Olsztynie. W singlu 5/7 4/6 uległa Aleksandrze Głowackiej (KT „Budowlani” Olsztyn), natomiast w deblu wspólnie z Dominiką Tetych (KT „Jakubowo” Olsztyn) zajęły trzecie miejsce.