niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Szepelska w Mistrzostwach Polski Młodziczek

Anita Szepelska, zawodniczka UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży, zaliczyła udany start w Narodowych Mistrzostwach Polski Młodziczek w Tenisie (dziewczęta do lat 14) rozgrywanych na kortach KT Legia Warszawa. - Mistrzostwa Polski to najważniejszy turniej w roku, na który przyjeżdżają najlepsze tenisistki z całego kraju – podkreśla Tomasz Waldziński, trener tenisistki. - Anita swoim występem udowodniła, że pomimo obecnie niższego rankingu siłą gry dorównuje dziewczętom z pierwszej 16. w Polsce.

Anita Szepelska i trener Tomasz Waldziński
Anita Szepelska i trener Tomasz Waldziński

Nim łomżanka zagrała na kortach Legii Warszawa musiała przedrzeć się przez trzy rundy turnieju kwalifikacyjnego. W Mistrzostw Polski mogły zagrać tylko 32 najlepsze polskie tenisistki podczas gdy na listach PZT sklasyfikowanych jest dziś 285 zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Jak przekazuje Waldziński podczas mistrzostw wszystkie mecze rozgrywane przez Anitę były bardzo zacięte, a o zwycięstwie decydowało zaledwie kilka ważnych piłek.
I runda Bye
II runda Anita Szepelska- Cerowska Carolina (Lechia Gdańsk) 6(4)\7 7\6(4) 6\4
III runda Anita Szepelska- Magdalena Hędrzak (KS Górnik Bytom) 6\4 6\2
W turnieju głównym Mistrzostw Polski nasza tenisistka wynikiem 7\6(3) 7\5 ograła Wiktorię Gałę (PKT Pabianice). W kolejnej rundzie musiała uznać wyższość Wiktorii Rutkowskiej (AZS Poznań)- sklasyfikowanej na trzeciej pozycji na listach PZT wśród Młodziczek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0