sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Udany start na koniec roku

Anita Szepelska zawodniczka UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży wygrała grę deblową i zajęła drugie miejsce w singlu w turnieju tenisa kadetek (dziewczęta do lat 16) w Warszawie.

Anita Szepelska druga z lewej
Anita Szepelska druga z lewej

W turnieju zorganizowanym przez klub WTS DeSki Warszawa wystartowało 12 zawodniczek z Zamościa, Łodzi, Płocka, Słupska, Białegostoku i Warszawy.

Anita w pierwszej rundzie 6/0 6/0 ograła Alicję Teresińską (KT Return Zamość). W kolejnym meczu 6/3 6/0 wygrała z Martą Konopińską (UKS Okęcie Sport Warszawa). W półfinale zawodów nasza tenisistka po bardzo długim i zaciętym meczu wynikiem 1/6 6/3 6/4 pokonała Agatę Jurczak (PS- Tennis A. Tajchman Warszawa). Niestety w finale turnieju 6/2 6/0 przegrała z Mają Makal (TT Stanley Białystok).

W grze deblowej Anita wystartowała w parze z Mają Makal. W pierwszej rundzie pokonały Martę Konopińską (UKS Okęcie Sport Warszawa) i Patrycję Mrozek (WTS Orzeł Warszawa) 6/2 6/3. Natomiast w finale wynikiem 7(8)/6 6/4 wygrały z parą Zofia Grodzka (UKS Okęcie Sport Warszawa) i Agata Jurczak (PS- Tennis A. Tajchman Warszawa).

- Cieszy mnie udany występ Anity, tym bardziej że nasza tenisistka jest czternastolatką a rywalizowała potencjalnie ze starszymi dziewczętami. Gdyby nie kontuzja mięśni grzbietu w półfinale mecz z Majką nie byłby taki jednostronny – ocenia Tomasz Waldziński, trener Anity. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0