sobota, 24 czerwca 2017 napisz DONOS@

,,Piątuś” Cup 2015 wystartował

Na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rozpoczęły się rozgrywki ,,Piątuś” Cup 2015. W ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym młodziczek rywalizuje 16. dziewcząt w wieku do 14 lat.
- To turniej trochę nietypowy, bo nie jest rozgrywany systemem pucharowym ale grupach, więc jest możliwość pogrania – mówi Janusz Sewastianow sędzia główny turnieju ,,Piątuś” Cup 2015. - Każda z zawodniczek przez trzy dni rozegra po 6 meczów.
Łomżę reprezentuje pięć zawodniczek UKS Return. Przyjechały też młode tenisistki z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska, Olsztyna i Białegostoku.

Organizatorem turnieju jest UKS Return Łomża, III Liceum Ogólnokształcące w Łomży oraz OSM Piątnica. Nazwa turnieju pochodzi od nazwy jednego z nowszych produktów mleczarni – jogurtu dla dzieci „Piątuś”.
- Jest nam bardzo miło, że możemy wspierać i organizować ten turniej – mówił podczas inauguracji rozgrywek prezes OSM Piątnica  Zbigniew Kalinowski, przy okazji zapraszając tenisistki i ich rodziców do degustacji wystawionych produktów spółdzielni. - Na pewno tym zawodniczkom, które przegrały swoje mecze nieco osłodzi on życie, ale da też energii przed kolejnymi zmaganiami na kortach.
Tomasz Poreda, prezes UKS „Return” Łomża życzył zawodniczkom wspaniałych meczów i zagrań, a, dyrektor III LO Grażyna Chodnicka, która wypowiedziała „magiczne” słowa: „pierwszy ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym młodziczek ,,Piątuś” Cup 2015 uważam za otwarty”, dziękowała obu prezesom, ale przede wszystkim Tomaszowi Waldzińskiemu, za to że od kilkunastu już lat zabiega o to aby przyszkolne korty były w jak najlepszym stanie technicznym i aby na nich rozgrywane były mecze na ogólnopolskim poziomie.
Turniej „Piatuś Cup” jest 11. ogólnopolskim  turniejem rozgrywanym na kortach przy III LO w Łomży. Wcześniej, przez 10 lat rozgrywano tu turniej Nadzieja CUP mężczyzn, którego kolejna edycja planowana jest także w tym roku.

Prezes OSM Piątnica  Zbigniew Kalinowski i prowadzący otwarcie turnieju Mariusz Rytel. W trakcie otwarcia nad kortami w Łomży pokropił deszcz - pierwszy od wielu tygodni.
Tomasz Poreda, prezes UKS Retur Łomża (pierwszy po prawej) i Ewa Waldzińska dyrektor turnieju ,,Piątuś” Cup 2015 (trzecia od lewej)
Janusz Sewastianow sędzia główny turnieju ,,Piątuś” Cup 2015.
Grażyna Chodnicka, dyrektor III LO
Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały upominki od sponsora OSM Piątnica
cz
so, 22 sierpnia 2015 11:16
Data ostatniej edycji: 2015-08-22 11:31:31

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0