Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 19 października 2021 napisz DONOS@

Dziś finał „Piątuś Cup”

Ze zmiennym szczęściem radzą sobie łomżyńskie tenisistki podczas rozgrywek „Piątuś Cup”. W pierwszym dniu turnieju wychowanki UKS „Retur” Łomża przegrały swoje mecze z dużo wyżej sklasyfikowanymi tenisistkami. W niedzielę było już trochę lepiej. Katarzyna Przybyszewska wygrała, wynikiem 7/5 6/4 z Natalią Mazuch (NST mazowieckie). Aleksandra Czerwińska po zaciętym meczu uległa Zofii Końskiej (DeSki Warszawa) 5/7 2/6. Z kolei Maja Cyndzas po trzysetowej walce wygrała z klubową koleżanką Zuzią Łempicką 6/1 4/6 11/9.

„Piątuś Cup”, czyli ogólnopolski turniej klasyfikacyjny młodziczek rozgrywany jest na kortach tenisowych przy III LO w Łomży. Od soboty rywalizuje tu 16. dziewcząt w wieku do 14 lat. Przyjechały z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska, Olsztyna, Białegostoku. Jest też 5 reprezentantek Łomży. System rozgrywek turnieju jest grupowy, co oznacza że każda tenisistka startująca w zawodach w przeciągu trzech dni zagra sześć meczów.

- Uważam, że taki turniej to bardzo dobra lekcja dla łomżyńskich zawodniczek – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS „Retur” Łomża o organizator turnieju. - Dziewczęta dostały możliwość konfrontacji z czołowymi tenisistkami Polski. Niektóre z naszych dziewcząt nie miały nigdy okazji zagrać w ogólnopolskim turnieju więc jest to dla nich nowe i bardzo atrakcyjne doświadczenie.

Poniedziałek to już ostatni dzień tenisowych rozgrywek w „Piątuś Cup”. Każda z tenisistek ma do rozegrania po dwa mecze i dopiero po ich rozegraniu poznamy końcową klasyfikację. Zakończenie turnieju planowane jest około godz. 16.

Foto:
Foto:
Foto: Janusz Sewastianow sędzia główny turnieju ,,Piątuś Cup”
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę