niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

„Return” znowu najlepszy w województwie

Już po raz czwarty z rzędu Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III LO w Łomży, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim. To wynik najnowszego - za rok 2015 r. - rankingu Polskiego Związku Tenisa. W skali kraju łomżyński klub plasuje się na 50 miejscu, a liderem rankingu jest Klub Tenisowy AZS Poznań.

Tomasz Poreda, prezes UKS „Return” Łomża i Aleksandra Durzyńska
Tomasz Poreda, prezes UKS „Return” Łomża i Aleksandra Durzyńska

- Będę nieskromny, ale zdążyłem się już przyzwyczaić do takiego wyniku klubu i chciałbym abyśmy w dalszym ciągu się rozwijali – mówi Tomasz Poreda, prezes UKS „Return” Łomża. - Nasza była zawodniczka Aleksandra Durzyńska kończy w tym roku Gdańską Akademię Wychowania Fizycznego ze specjalizacją trenerską tenisa. Mam nadzieję, że będzie z nami ściśle współpracowała i prowadziła młodsze grupy tenisistów. Ola jest naszą wychowanką i bardzo dobrą tenisistką. Z tego co pamiętam w rankingu PZT w kategorii kadetek plasowała się w okolicach trzydziestego miejsca w Polsce. Tacy trenerzy nie nauczają tylko z książek, ale przekazują przede wszystkim wiedzę praktyczną tak ważną w sporcie.

Polski Związek Tenisa przyznaje punkty i raz w roku publikuje ogólnopolski ranking stowarzyszeń zajmujących się tenisem biorąc pod uwagę przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich oraz rangę organizowanych imprez sportowych.
W województwie podlaskim aktywnie działa siedem klubów tenisowych ujmowanych w rankingu PZT: CT Zwierzyniec Białystok, KT Okuła Białystok, SKS Ekonomik Suwałki, TMKS „Kamila” Suwałki, TT Stanley Białystok, UKS Sokół Asy Białystok i UKS Return Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0