piątek, 09 grudnia 2016 napisz DONOS@

Wiktor Kosowski ponownie trzeci w Warszawie

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS Return Łomża działającego przy III LO, zajął trzecie miejsce w turnieju tenisowym skrzatów (chłopcy do lat 12) w Warszawie. Zawody, które zgromadziły 34 zawodników zostały organizowane przez Centrum Tenisowe Prestige.

Wiktor Kosowski - pierwszy z lewej

Kosowski Wiktor do zawodów przystępował sklasyfikowany na 62. miejscu Rankingu PZT.
W pierwszym rozegranym meczu wysoko 6-1 i 6-3 ograł Stanisława Kluczyńskiego (Tuan Club Piaseczno). Kolejni przeciwnicy byli bardziej wymagający. W mecz z Damianem Aubossu (DeSki Warszawa) zawodnik z Łomży wygrał 3-6, 6-1 [10-7], a z Jakubem Mackiewiczem (ST MATCHPOINT) 7-5 i 6-1.
Przeciwnikiem Wiktora w walce o finał zawodów był, notowany w rankingu PZT na 48 miejscu Ignacy Skarżyński (UKT Radość 90 Warszawa. Ten mecz także był bardzo zacięty, ale zawodnik z Łomży nie zdołał pokonać przeciwnika ulegając mu ostatecznie 6-3 i 3-6 [10-4].
- Każdy wyjazd Wiktora kończy się miejscem na podium – cieszy się z sukcesu swojego podopiecznego trener Tomasz Waldziński. - Na turniejach w Warszawie konkurencja jest bardzo silna, tak więc trzecie miejsce jest powodem do dumy!
Zawody wygrał Filip Komosiński z MTC Warszawa, który pokonał w setach 6-3 i 6-3 pokonał  Ignacego Skarżyńskiego.