poniedziałek, 05 grudnia 2016 napisz DONOS@

Szepelska dwa razy druga

Anita Szepelska, zawodniczka UKS „Return” Łomża działającego przy III LO w Łomży zajęła drugie miejsce w singlu i drugie miejsce w deblu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek w Tenisie, który w Puławach zorganizował miejscowy UKT Chemik.
- Cieszy nas wysoka forma Anity, przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski – mówi Tomasz Waldziński, trener zawodniczki.

Anita Szepelska, druga od prawej

Łomżyńska tenisistka była „turniejową jedynką” i w pierwszej rundzie miała wolny los przysługujący trzem rozstawionym zawodniczkom (decyduje ranking PZT).  W drugiej rundzie Anita Szepelska zmierzyła się z Aleksandrą Gielec (TUKS Smecz Tomaszów Maz.) wygrywając mecz wynikiem 6-2 6-1. W półfinale turnieju ograła Zuzannę Krygiel (AZS Poznań) 6-0 6-4. Natomiast w finale spotkała się Aleksandrą Jeleń (KT Legia Warszawa). Po długim trzysetowym pojedynku zawodniczka UKS „Return” przegrała spotkanie z wynikiem 6-3 6-7(1) 6-3 ostatecznie zajmując drugą lokatę.
Także w turnieju deblowym Anita Szepelska w parze z Zuzanną Krygiel zajęły drugie miejsce w puławskim turnieju.