Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 listopada 2020 napisz DONOS@

Faworytka nie zawiodła

Martyna Szynkowska reprezentująca UKS RP SPORT Olsztyn wygrała II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodziczek „Piątuś” Cup, który przez trzy dni rozgrywany był na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. W zawodach punktowanych przez Polski Związek Tenisa rywalizowało 13 młodych zawodniczek min. z Gdańska, Olsztyna, Łodzi, Lublina, Warszawy oraz oczywiście, z Łomży.

Martyna Szynkowska była faworytką łomżyńskiego turnieju. W rankingu PZT zajmuje 10 miejsce w i Łomży była najwyżej rozstawioną tenisistką.  W finale spotkała się z turniejową dwójką - Julią Daszkiewicz (13 pozycja w rankingu PZT) z klubu TKS Arka Gdynia wygrywając mecz 6/1 6/1. Trzecie miejsce zajęła Ewa Samberger (UKT Akademia Tenisa Pol- Sart), która pokonała Paulę Preuss z Sport Team Warszawa. 
- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie – podsumowywał rozgrywki Janusz Sewastianow, sędzia główny turnieju, przy okazji chwaląc organizatorów za jego dobre przygotowanie i sprawne przeprowadzenie. 

Zawody odbywały się w systemie grupowym, gdzie po fazie eliminacyjnej, dziewczęta rozgrywały mecze „każda z każdą” w swoich grupach walcząc o kolejne pozycje w turnieju. Taki system pozwolił zawodniczkom na rozegranie dużej liczby pojedynków, a przegrany mecz nie wiązał się z eliminacją z zawodów. W rozgrywkach gospodarza turnieju, łomżyński klub UKS „Return” Łomża, reprezentowały trzy tenisistki: Aleksandra Czerwińska, Katarzyna Przybyszewska i  Maja Cyndzas. Najlepszą formę zaprezentowała Ola (69 młodziczka na listach PZT), która wynikiem  6/2 6/2 ograła Nicole Carpenter  z MKT Łódź (45 w rankingu PZT). 
- Kolejne zwycięskie mecze Oli to pojedynki przeciwko Zofii Końskiej (KT Warszawianka Warszawa) 6/0 7/5 oraz Natalii Mazuch (NST mazowieckie) 6/3 6/1 – relacjonując trener Tomasz Waldziński. - Liczba meczy wygranych okazała się taka sama, jak tych przegranych. Ola musiała uznać wyższość tenisistek: Pauli Preuss ( UKS Sport team Warszawa), Zofii Kowalskiej ( Sinnet Club Warszawa) oraz Joanny Płocicy (NST Mazowieckie).
Z kolei Kasia i Maja, które nie grywają na co dzień  w turniejach ogólnopolskich  traktowały swój udział w zawodach typowo szkoleniowo. Zagrały dobrze  pokazując bardzo ładną technikę gry, wykazując wolę walki i dobre przygotowanie kondycyjne.

Niespodziewanym gościem na łomżyńskich kortach była Marta Domachowska, niegdyś zawodniczka z 37. rankingiem WTA, obecnie trenerka II klasy w Sinnet Club Warszawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafi wesprzeć każdy rozwijający się talent, a na Piątuś Cup  towarzyszyła zawodniczce Zofii Kowalskiej. 

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędowi Miasta Łomża. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także  produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice.


Foto: Martyna Szynkowska zwyciężyła  II Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodziczek „Piątuś” Cup 2016
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę