Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 stycznia 2022 napisz DONOS@

JBB Nadzieja Cup 2016

Szósty w rankingu młodych polskich tenisistów Szymon Kielan z PKT Pabianice to najwyżej rozstawiony zawodnik, który zapowiedział się do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego JBB Nadzieja Cup Młodzików w Tenisie. Od piątku na kortach tenisowych przy III LO przy ulicy Senatorskiej 13 w Łomży rywalizowało będzie 16 tenisistów w wieku do 14 lat. Przyjadą między innymi z Warszawy, Bytomia, Pabianic, Stalowej Woli, Łodzi, Gdańska, Olsztyna oraz z Białegostoku.

Turniej Nadzieja Cup w Łomży rozgrywany jest już po raz 12. Ma swoją renomę i co roku przyciąga czołówkę młodych tenisistów z całej Polski.  
- Turniej ma  formułę rozgrywek grupowych, więc pierwszy przegrany mecz nie eliminuje zawodnika z rozgrywek. Każdy z tenisistów przez trzy dni rozegra 6 meczów – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS „Return” Łomża, który jest pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju wraz z III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży i Diecezjalnym Radiem Nadzieja. - Zapraszamy  kibiców do na korty, gdyż będziemy mieli możliwość zobaczyć tenis na najwyższym polskim poziomie – zapowiada Waldziński.
Trzech najlepszych tenisistów, którzy zapowiedzieli swój przyjazd do Łomży, znajduje się w pierwszej 10 rankingu prowadzonego przez Polski Związek Tenisa. Z nimi rywalizować będzie także trzech zawodników z Łomży: Wiktor Kosowski, Adam Chojnowski i Marcel Bałdyga, oraz jeden Szymon Sokołowski z Białegostoku. Z tej grupy w rankingu PZT najwyżej rozstawiony jest  12-letni Wiktor Kosowski, który obecnie zajmuję 139 pozycję. 
- To będzie wielki tenisista – mówi o swoim podopiecznym trener Waldziński. - Wiktor ostatnio bardzo dobrze zaprezentował się na kilku turniejach w Polsce. We Wrocławiu wysoko ograł chłopaka, który jest na 25 miejscu w rankingu PZT. Liczę, że podczas naszego turnieju bez problemów będzie rywalizował ze starszymi i wyżej rozstawionymi tenisistami – dodaje Tomasz Waldziński.
OTK „JBB Nadzieja Cup” Młodzików w Tenisie startuje w piątek o godz. 10. Rozgrywki na kortach przy Senatorskiej 13 będą prowadzone do niedzielnego wieczora.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę