Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Kosowski na podium w warszawskim turnieju

Wiktor Kosowski, zawodnik UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim turnieju tenisa w Warszawie. W drodze do finału Kosowskiego pokonał jedynie zawodnik z 10. pozycji w rankingu Polskiego Związku Tenisa, który później wygrał ten turniej.

Wiktor Kosowski z Aleksandrą Durzyńską trenerką UKS Return Łomża
Wiktor Kosowski z Aleksandrą Durzyńską trenerką UKS Return Łomża

Ogólnopolski turniej tenisa zorganizował Klub ST TieBreak Warszawa. Rywalizowało w nim trzydziestu młodych tenisistów przede wszystkim z Warszawy, ale wśród zawodników byli także reprezentanci z Wrocławia, Gdyni czy Krosna. 
Wiktor Kosowski z Łomży w turnieju rozegrał cztery mecze z zawodnikami z Warszawy. W pierwszej rundzie po zaciętym meczu pokonał 7/5 6/4 Stanisława Badowskiego (Sinnet Club Warszawa). W drugiej rundzie jego przeciwnikiem był Kamil Doligalski (DeSki Warszawa), którego zawodnik UKS Return Łomża pokonał 6/3 6/1. W ćwierć finale turnieju Wiktor Kosowski trafił na Jana Piotrowskiego (UKS Okęcie Sport Warszawa). To zawodnik w rankingu PZT z pozycji 49 podczas gdy Kossowski jest na 94 miejscu. Mimo to po zaciętym pojedynku – przegrywając pierwszego seta - Wiktor zdołał przechylić szlę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając cały mecz: 3/6, 6/4 i 6/4
W półfinale zawodnik z Łomży trafił na turniejową jedynkę, czyli Juliusza Herok (UKT Radość 90 Warszawa), który w rankingu najlepszych tenisistów młodzików w kraju jest na 10 miejscu. Tym razem Wiktor Kosowski musiał uznać przewagę przeciwnika przegrywając mecz w dwóch setach: 0/6 i 2/6.
Julisz Herok wygrał cały turniej w finale pokonując jeszcze Adama Kuliga (KT Legia Warszawa), który będąc na 23 pozycji rankingu PZT był turniejową dwójką. 

Wiktor Kosowski jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę