Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 września 2021 napisz DONOS@

Faworytka wygrała

Natalia Jagiełło z Gdańska wygrała czwartą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup. W tym roku w wyniku wyrównanych i długo trwających pojedynków rywalizacja na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży wydłużyła się z trzech do czterech dni, przy czym każdego dnia turniej toczył się do późnych godzin wieczornych. 16 tenisistek z Warszawy, Łodzi, Gdańska, Radomia, Poznania i Łomży rozegrało w sumie 48 pojedynków. Zwyciężczyni tegorocznej edycji wygrała wszystkie swoje mecze, nie tracąc przy tym nawet seta. Drugie miejsce zajęła Barbara Downar (GAT Gdańsk), a trzecia była Wiktoria Kuczyńska (Park Tenisowy Olimpia Poznań).

Zawody, podobnie jak w zeszłym roku, rozegrane zostały systemem grupowym „każda z każdą”, gdzie po fazie eliminacyjnej, dziewczęta rozgrywały mecze w grupach finałowych walcząc o poszczególne miejsca w turnieju. Każda z zawodniczek, która odwiedziła nasze miasto rozegrała 6 pojedynków, a przegrany mecz nie wiązał się z eliminacją z zawodów. 
W rozgrywkach łomżyński klub UKS „Return” reprezentowały Sandra Bałdyga i Aniela Galińska. 
- Nasze skrzatki pomimo iż były młodsze odpowiednio o 3 i 4 lata od pozostałych tenisistek zaprezentowały się bardzo dobrze, wykazując ogromną wolę walki w meczach ze starszymi zawodniczkami – mówi Tomasz Waldziński, trener UKS Return Łomża. - Start ich w turnieju potraktowaliśmy jako inwestycję na przyszłość i jesteśmy przekonani, że za dwa, trzy lata staną na podium „Piątuś Cup”. Ponadto formuła gier to dla naszych dziewcząt to dobra okazja do kontaktu z lepszymi tenisistkami, możliwość „ogrywania się” i rywalizacji na wysokim polskim poziomie. Każdy pojedynek był ogromnym wyzwaniem. Łomżankom udało się ugrać sporo gemów a przy tym zaprezentować dobrą technikę, wolę walki i radość z każdego meczu. 
Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędu Miasta Łomża. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także  produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice. Hitem okazało się mleko smakowe, które w upalne dni turnieju zastępowało wielokrotnie wodę.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę