Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 stycznia 2022 napisz DONOS@

Gem, set, mecz - Siódemka

„Waść machasz, jak cepem” – tego cytatu z ulubionego przez Polaków „Potopu” Henryka Sienkiewicza nijak nie da się użyć w stosunku do któregokolwiek uczestnika realizowanego w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży programu Tenis10. Pierwsze półrocze szkolnych zajęć tenisa podsumowane. Młodzi następcy Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza od początku roku szkolnego uczestniczący w programie Tenis10, odebrali pamiątkowe medale, a także puchary za rozegrane w ramach podsumowania zawody sprawdzające ich umiejętności.

Choć oczywiście w tym wieku zwycięzcami są wszyscy uczestnicy programu, to jednak rywalizacja przeprowadzona w zabawowej formie przez koordynatora programu – panią Aleksandrę Durzyńską, sprawiła młodym adeptom białego sportu wiele radości. W klasie 1a zwyciężył Bartosz Turowski przed Karolem Kłysem i Jackiem Zarębą, a w klasie 1b triumfowała Izabela Waldzińska przed Magdaleną Biedrzycką i Leną Pezowicz. Talentiada tenisowa przeznaczona była dla uczniów klas pierwszych, a w dalszej kolejności wezmą w niej udział starsi. Zabawa polegała na rozegraniu trzech konkurencji ogólnorozwojowych dość luźno związanych z tenisem (z uwagi na wiek uczestników). Najlepsi uczniowie z klas 1a i 1b odebrali puchary, medale zawisły na wszystkich szyjach, a uśmiechy zagościły na wszystkich twarzach.

Tenis10 to program realizowany w 50 krajach. Ma na celu promocję tenisa wśród najmłodszych, adresowany jest do dzieci w wieku 6 - 10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi. Twarzami programu są Agnieszka i Urszula Radwańskie, jest on również wspierany m.in. Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota i innych członków naszych reprezentacji kobiet i mężczyzn.

W 2018 r. z poparciem Prezydenta Miasta Pana Mariusza Chrzanowskiego oraz FIT IT i ITCARD do udziału w programie przystąpiła Siódemka jako pionierska szkoła nie tylko w Łomży, ale w całym województwie podlaskim. Skala tego przedsięwzięcia budzi respekt. W zajęciach programu uczestniczą wszyscy uczniowie klas 1 -3 (ok. 150 osób) oraz kilkudziesięciu uczniów z klas 4 – 8. Wszystko odbywa się w pełnej współpracy szkoły z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża. Udział w zajęciach programu jest całkowicie bezpłatny, a rodzice uczestników zajęć programu nie muszą inwestować w jakikolwiek sprzęt. Szkoła dysponuje 45 rakietami, 4 siatkami do mini tenisa, kortem głównym w nowej hali sportowej oraz pełnowymiarową siatką, setkami piłek wszystkich typów dostosowanych do możliwości i wieku ćwiczących (piłki gąbkowe i tenisowe o różnej twardości), wszelkimi znacznikami, wózkami i masą innego drobnego sprzętu przydatnego podczas zajęć. Same treningi wyglądają wręcz profesjonalnie i, co nie dziwi, cieszą się wzięciem wśród uczestników, których wciąż przybywa. A to przecież dopiero pierwszy rok realizacji programu. Widać jednak już teraz, że tenis na dobre zadomowił się w Siódemce, a w kolejnych latach liczba uczestników zajęć może znacznie się zwiększyć. Ale przecież o to chodzi!

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę