Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@

W Siódemce stawiają na tenis

To, że nie ma „tenisa ziemnego” (chyba, że taki z wykorzystaniem szpadla podczas prac w ogródku ;-), a po prostu „tenis”, od dłuższego czasu wiedzą już wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, a zwłaszcza ci najmłodsi, którzy od września uczestniczą w szkole w zorganizowanej nauce tej pięknej gry. Znajomość prawidłowego nazewnictwa to jednak tylko odrobinka korzyści, jakie niesie ze sobą fakt, iż to właśnie Siódemka jako jedyna szkoła w regionie uzyskała akceptację Polskiego Związku Tenisowego i przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa „Tenis10”.

Współpraca dyrekcji szkoły, Uczniowskiego Klubu Sportowego Return i PZT zaowocowała wyposażeniem szkoły w niezbędny sprzęt w ilości zapewniającej możliwość jednoczesnego udziału w zajęciach kilkudziesięciu uczniom.  Tym sposobem biały sport stał się stałym elementem planu lekcji uczniów klas I – III. Starsi uczniowie pierwsze tenisowe kroki stawiają natomiast podczas zajęć wf w nowej hali sportowej również wyposażonej w pełnowymiarowy kort oraz całą tenisową infrastrukturę.  Nic więc dziwnego, że ogromny „tenisowy atut” wyróżniający Siódemkę spośród innych podstawówek, został mocno podkreślony podczas zorganizowanego w szkole Dnia Otwartych Drzwi. SP7 prowadzi nabór do dwóch klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego, w których w nowym roku szkolnym w dalszym ciągu realizowany będzie program Tenis10. Podczas Dnia Otwartych Drzwi gołym okiem widać było ogromne zainteresowanie przedszkolaków wszystkimi zabawami opartymi o tenis. Takie zainteresowanie wśród sześcio- i pięciolatków jest wynikiem tylko naturalnej potrzeby. Dla rodziców z kolei ważne jest to, że jest gdzie tą potrzebę zaspokajać, dlatego odbiór programu wśród rodziców jest świetny.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę