Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 20 stycznia 2021 napisz DONOS@

Tenisistki rozpoczęły Piątuś CUP 2019

Pola Langiewicz z Bielsko-Białej jest 12. rakietą tenisowa wśród polskich młodziczek, ale Tomasz Waldziński obstawia, że wygra Julia Cieśluk – dziś 28. według rankingu Polskiego Związku Tenisa zawodniczka klubu z Radomia. Na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Senatorskiej wystartował Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP 2019. Rywalizuje 14 zawodniczek, w wieku do 14 lat, z niemal z każdego regionu Polski.

OTK Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP w Łomży rozgrywany jest po raz 14. Do turnieju zgłoszonych były ponad 30 tenisistek, ale tylko najlepsze z nich mogły liczyć na udział w rozgrywkach.  
- Przez trzy dni w Łomży mamy wielkie święto tenisowe. Każda z zawodniczek rozegra po sześć meczów, po dwa dziennie. Naprawdę będzie na co popatrzeć ponieważ turniej jest silnie obsadzony  - mówi Tomasz Waldziński z klubu UKS Return Łomża, który wraz z III LO w Łomży organizuje turniej. 
Zawodniczki na turniej do Łomży przyjechały niemal z każdego zakątka kraju. Są reprezentantki z Poznania, Spotu, Łodzi, Warszawy, Bytomia oraz po jednej z Łomży i Białegostoku.  Te ostatnie tenisistki do turnieju dostały się dzięki dzikim kartom. 
- Aniela Galińska (UKS Retur Łomża) jest z rocznika 2008, a większość dziewcząt jest o trzy lata starsza – mówi Waldziński. - Anielka wie, że gra tutaj, aby ogrywać się, nabierać doświadczenia. Losowania nie miała najgorszego. W pierwszym meczu gra co prawda z o trzy lata starsza tenisistką z Białegostoku, ale z nią już wcześniej grała. Myślę, że w tym meczu powalczy, a w kolejnych zbierze doświadczenie.

Turniej Piątuś CUP sponsorowany jest przez OSM Piątnica. Jej przedstawiciel Tomasz Głasek podkreślał, że sport to zdrowie i Piątnica – produkty OSM Piątnica, to także zdrowie, dlatego spółdzielnia angażuje się we wspieranie sportu młodzieżowego. - Chciałbym, aby ten turniej był dla Was po pierwsze wspaniałą zabawą i miłym spędzeniem czasu w Łomży – mówił witając zawodniczki. 

Sponsorem turnieju jest także Miasto Łomża. Mecze rozgrywane będą w sobotę, niedzielę i poniedziałek na kortach ziemnych przy III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Senatorskiej. Sędzią głównym zawodów jest Janusz Sewastianow, a wyniki łomżyńskiego turnieju zaliczane są do punktacji Polskiego Związku Tenisa.  

Foto: Aniela Galińska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiRu, Kamil Konopka i Tomasz Waldziński
Foto:
Foto: Ewa Waldzińska, dyrektor turnieju
Foto: Janusz Sewastianow, sędzia główny zawodów
Foto: Tomasz Głasek, przedstawiciel sponsora OSM Piątnica
Foto: Ewa Waldzińska, dyrektor turnieju i Renata Maliszewska-Bagińska, wicedyrektor III LO
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Janusz Sewastianow, sędzia główny zawodów
Foto:
Foto:
Foto: Aniela Galińska
Foto: Aniela Galińska
Foto: Aniela Galińska
Foto:
Foto:
Foto: Aniela Galińska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Aniela Galińska
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę