Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@

W Łomży odradza się tenis ziemny

Sebastian Zalewski urodził się 7 grudnia 1986 roku w Łomży. Od dawna interesował się tenisem ziemnym. Teraz reprezentuje UKS Return działający przy III LO w Łomży. W drugim tygodniu czerwca na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów w Elblągu Sebastian zajął 2. miejsce. Zawody rozgrywane były na kortach Polonii. W finale uległ siódmemu zawodnikowi rankingu PZT.

Sebastian Zalewski

Jak wyglądała twoja forma podczas turnieju w Elblągu?

W turnieju grało dwóch zawodników z pierwszej 20-tki w Polsce. W całych zawodach rozegra łem 4 mecze. Pierwsze rundy przeszedłem bez większych problemów zwyciężając 6:3, 6:3 i 6:1, 6:1. W półfinale grałem z rozstawionym z numerem drugim Bernatowiczem - ten mecz zakończył się wygraną 6:0, 6:0. Finał był trzysetowym pojedynkiem. Przeciwnikiem był Mateusz Skórek z Sopotu. W pierwszym secie przegrałem w tie-breaku. Drugą partię udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść 6:1. Decydujący set, w którym byłem już bardzo zmęczony, przegrałem 2:6.

Jakie były przyczyny porażki?

Tak jak powiedziałem, zabrakło mi sił. Pracowaliśmy przez te dwa miesiące głównie nad techniką i mentalnością. Nie da się w tak krótkim czasie poprawić kondycji. Będziemy ją wzmacniać na bieżąco.

Skąd się wziął tenis w Twoim życiu?

Zacząłem grać jak miałem 8 lat. Wujek pracował na kortach przy ŁKS-ie i udzielał mi pierwszych lekcji w wolnym czasie. Później zauważył mnie trener Tomasz Waldziński, z którym obecnie też pracuję. Miałem jednak sporą przerwę. Po okresie spędzonym w klubie wrocławskim rozstałem się z tenisem na około półtorej roku. Dwa miesiące temu podjąłem ponownie treningi w klubie Return.

Kiedy kolejny turniej?

Następny wyjazd mam 23 czerwca do Łęcznej (rozmawialiśmy przed wyjazdem - przyp. red.). A później czekają na mnie przygotowania do Mistrzostw Polski, które odbędą się w połowie lipca.

Kto finansuje Twoje wyjazdy i sprzęt?

Na razie płaci za to mój tata, ale nie stać go na takie wydatki. Wyjazd na jeden turniej to wydatek około 500 zł. Poza tym sprzęt sporo kosztuje: buty, rakiety i naciąg czy też piłki. Chcielibyśmy znaleźć sponsora, który choć trochę pomógłby pokryć koszty. Jedynie grając w dobrze obsadzonych turniejach można coś osiągnąć. W Łomży brakuje nawet dobrego sparingpartnera.

Rozmawiał Tomasz Witkowski

Tomasz Waldziński
cz, 01 lipca 2004 00:00
Data ostatniej edycji: nie, 06 maja 2007 14:56:14

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę