Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Nadzieja Cup wróciła do Łomży

Przez cztery dni na kortach III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży czołowi tenisiści z całej Polski rywalizowali o nagrody pieniężne, puchary i oczywiście cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisa. - Zawodnicy stworzyli piękne widowisko popisując się wzorową techniką uderzeń i taktyką gry w tenisa – podkreśla Tomasz Waldziński, trener UKS Return Łomża i organizator Nadzieja Cup.

Ósmą Nadzieję Cup wygrał Adam Majchrowicz (SKT Centrum Bydgoszcz)  pokonując w finale 6/2 6/1 Wojciecha Lutkowskiego (KT Legia Warszawa) zeszłorocznego zwycięzcę turnieju. Debla wygrali Adam Majchrowicz/Wojciech Lutkowski ogrywając w meczu finałowym Mateusza Koniecznego(BTS As Bełchatów)/Piotra Gryńkowskiego (Eurotenis P. Ślusiewicz Łódź) wynikiem 6/2 7/5. 
- Cieszę się bardzo, że Nadzieja Cup wróciła do Łomży - mówi Tomasz Waldziński. - Z powodu przebudowy infrastruktury szkoły przez ostatnie dwa lata turniej rozgrywaliśmy w Koźle k/o Kolna.  Dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta, OSM Piątnica i JBB w Łysych odbudowaliśmy korty i możemy pokazać  mieszkańcom  naszego miasta tenis na najwyższym polskim poziomie.  Jest to główny zamysł imprezy. 
W  tym roku na turnieju błysnęli  wygrywając swoje mecze łomżanie  Rafał Paliński i Adam Karwowski.  Rafał 6/0 6/2 ograł Dominika Lamczyka (KU AZS Bydgoszcz) natomiast Adam  wynikiem 7/6 6/2 pokonał trzy lata starszego Michała Gębskiego (KS Górnik Bytom). Mimo przegranej w pierwszej rundzie swojego zadowolenia z występu nie krył Kacper Zalewski. Cieszył się, że mógł nawiązać walkę z przeciwnikiem  i mówił z przekonaniem że ogrywanie się z lepszymi tenisistami  pomaga mu nabrać pewności siebie co zaowocuje w przyszłości.  
W turnieju wystartowało 26 zawodników a organizatorem imprezy byli: III Liceum Ogólnokształcące w Łomży, UKS Return Łomża i Radio Nadzieja.

fot. Konrad Wyszyński, Agnieszka Remiszewska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: po lewej Wojciech Lutkowski, po prawej Adam Majchrowicz
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę