Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 września 2021 napisz DONOS@

Pozostałe wiadomościzobacz stronę III LO w Łomży

banerek.gif


HISTORIA

Pomysł na prowadzenie zajęć sportowych z osobami na wózkach narodził się 3 lata temu podczas rehabilitacji Michała Gomoli. - Razem z Michałem postanowiliśmy spotykać się na korcie i towarzysko grać w tenisa - mówi fizjoterapeuta Piotr Arasimowicz. - Ten rodzaj spędzania wolnego czasu bardzo nam się spodobał, więc rozpoczęliśmy regularne treningi na korcie. W krótkim czasie dołączył do nas Krzysztof Perka i Tomasz Chrzanowski.

W okresie letnim spotykamy się na Orliku, a zimą na hali sportowej. Po upływie roku zaczęliśmy inwestować w sprzęt niezbędny do dalszego rozwoju, zakupiliśmy m.in. rakiety, piłki. W 2013 r. po raz pierwszy pojechaliśmy na turniej tenisa na wózkach, który odbył się w Płocku.  Nawiązaliśmy tam nowe znajomości z osobami uprawiającymi tą dyscyplinę sportu i udało nam się pozyskać wózki sportowe, które są niezbędne do brania udziału w turniejach tenisowych. Otrzymane przez nas wózki były pomocą jaką udzielił nam SIKT PŁOCK. Dzięki tej organizacji mogliśmy zrobić ogromny krok w przód. W lipcu 2013 r. rozpoczęliśmy współpracę z Tomaszem Waldzińskim, trenerem tenisa UKS Return Łomża, dzięki któremu uzyskaliśmy przynależność do Polskiego Związku Tenisa. W sierpniu 2013 r. po raz pierwszy wystąpiliśmy w Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach, zajmując 6 miejsce na  8 startujących drużyn. 
Obecnie Michał i Krzysiek zainwestowali w nowe wózki i przygotowują się do letniego sezonu tenisowego, który rozpoczyna się w maju 2014 r. Planujemy w tym sezonie wystąpić w przynajmniej 3 turniejach tenisowych rangi ogólnopolskiej, oraz zorganizować pierwszy w województwie podlaskim turniej tenisa na wózkach, zaliczany do Mistrzostw Polski.


ZAWODNICY
Michał Gomola.
Krzysztof Perka 
Tomasz Chrzanowski


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę